ترجمه عربی به فارسی و بلعکس

ترجمه عربی به فارسی و بلعکس

زبان عربی، زبان قرآن و نزدیک ترین زبان به زبان فارسی است. زبان عربی در بیش از بیست و چهار کشور جهان به به عنوان زبان اول و رسمی این کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این زبان یکی از ۶ زبان مهم دنیاست. گستره جغرافیایی و تکلم به زبان عربی از کشور عراق در خاورمیانه تا مراکش در همجواری با اقیانوس اطلس امتداد دارد. البته عمق نفوذ زبان عربی بین ملت‌های جهان بسیار بالاست. چرا که قرآن به عنوان کتاب مقدس مسلمانان در تمامی نقاط جهان خوانندگان خاص خود را دارد. لذا نفوذ زبان عربی بین تمامی ملت‌های جهان از غرب تا شرق کاملا مشهود است. از طرفی درک مفاهیم قرآنی برای غیر مسلمانان نیز حائز اهمیت است در نتیجه ترجمه متون عربی مانند قرآن، نهج البلاغه و … به زبان های مختلف در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است.

زبان عربی نزدیکترین زبان به زبان فارسی است. بسیاری از لغات و اصطلاحات زبان عربی در زبان فارسی و بلعکس  مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود قواعد ساختاری زبان عربی و استفاده از ضمایر چهاردهگانه تمایز میان زبان فارسی و زبان عربی را ایجاد کرده است. زبان عربی کاملترین زبان دنیاست و مفاهیمی که از جملات استنباط می‌شود متفاوت است در نتیجه برای ترجمه صحیح نیازمند مترجمین متخصص این حوزه می‌باشد.

ترجمه متون به زبان عربی و فارسی

ترجمه‌های متون عربی در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارد از جمله:

  1. ترجمه دانشگاهی: که شامل ترجمه متون فقه، فقه موضوعی، اصول فلسفه، علوم احادیث منطق، عرفان و ….. می‌باشد.
  2. ترجمه بازرگانی و مالی: با توجه به افزایش تبادلات بازرگانی و مالی میان ایران و کشورهای عرب زبان، این بازرگانان و تجار نیازمند ترجمه‌های  متون عربی به فارسی و فارسی به عربی می‌باشند.
  3. ترجمه فرهنگی و هنری: این حوزه در زمینه ترجمه فرهنگی و هنری شامل ترجمه زیرنویس فیلم، نمایش نامه، فیلم نامه و … از زبان عربی به زبان فارسی و از زبان فارسی به زبان عربی فعال است.
  4.  و …
گروه مترجمین به زبان عربی در مهام ترجمه

ترجمه تخصصی متون عربی در مهام ترجمه

گروه مترجمین مهام ترجمه برای ترجمه متون عربی، گروه ویژه و متخصص در اختیار دارد.  ترجمه موفق بیش از چند صد کتب و مقاله و متون عربی در چند سال اخیر گویای این ادعاست. توجه به کیفیت ترجمه و انتقال صحیح مفاهیم جملات، از مهمترین اهداف گروه ترجمه عربی در مهام ترجمه است.

مهام ترجمه آمادگی کامل برای ترجمه متون عربی به سایز زبان ها و همچنین ترجمه از سایر زبان ها به زبان عربی را دارد. در این بین توجه به کیفیت ترجمه و امانت داری در حفظ اسناد معتبر تجاری و بازرگانی از اهمیت ویژه برخوردار است.

با کلیک روی لینک زیر متون عربی خود را جهت ترجمه به  مهام ترجمه بسپارید.

سفارش ترجمه عربی

مقالات مرتبط زیر را هم بخوانید!!

ترجمه متون عربی

ترجمه متون عربی

یکی از خدمات بسیار ارزشمندی که در موسسه مهام ترجمه ارائه می‌شود ترجمه عربی است. در ترجمه عربی، متون مورد نظر شما از زبان عربی به زبان فارسی و از زبان فارسی به زبان عربی ترجمه می‌شود. کلیه متون ترجمه شده زیر نظر کارشناسان خبره این حوزه مورد بازبینی قرار می‌گیرد که در نتیجه یک ترجمه واحد و …

ترجمه تخصصی مقاله در مهام ترجمه

ترجمه تخصصی مقاله در مهام ترجمه

ترجمه تخصصی مقاله در مهام ترجمه از اهمیت بالایی برخوردار است. مترجمین متخصص ما با بهره مندی از به روزترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه ترجمه فوری و تخصصی آمادگی کامل برای ترجمه تخصصی متون شما را دارند. میتوانید با استفاده از ….

ترجمه فوی کتاب

ترجمه فوی کتاب

مطمعنا ترجمه کتاب چند صد صفحه‌ای برای نویسنده کتاب از اهمیت بالایی برخوردار است. کتاب نگارش شده باید با حفظ امانت به زبان مقصد ترجمه شود. ترجمه فوری کتاب یک امر تحصصی و ….

راه های ارتباط با مهام ترجمه

11 + 11 =

آدرس:
تهران، خیابان آزادی، نبش جمالزاده جنوبی، پلاک ۸۴، طبقه دوم، موسسه مهام ترجمه


تلــفن:
۰۲۱-۶۶۵۷۲۹۷۳___۰۲۱-۶۶۴۳۰۷۳۵___۰۲۱-۶۶۴۳۷۲۱۷


تلگرام: mahaamtarjome@

اینستاگرام: tehran_mahaamtarjome@